قوانین کارپایه

 

به کارپایه خوش آمدید

کلیه مطالبی که ازاین پس مطرح میشود جزء قوانین کارپایه بوده و شما میبایست قبل از استفاده از کارپایه و خدماتش ،  آن را مطالعه نمایید . استفاده از کارپایه به هر شکلی به معنای پذیرش کلیه ی قوانین کارپایه میباشد.

 

تعاریف

کارپایه :  شامل اپلیکیشن ها ی اندروید و آی.او.اس که در تمامی استور های اپلیکیشن های تلفن همراه با نام (karpaye کارپایه)  و وبسایت هایی به نشانی   www.karpaye.ir  www.karpaye.com و  میباشد.

به طور کلی کارپایه بستری آنلاین جهت دیده شدن افراد جویای کار به کارفرمایان و متقاضیان خدمات است که مبتنی بر  اینترنت و موقعیت مکانی افراد جویای کار میباشد.

علاوه براین ، کارپایه یک نام و علامت تجاری ثبت شده است که کلیه حقوق آن متعلق به مالک آن میباشد.

 

کاربر : هر مراجعه کننده به وب سایت و یا اپلیکیشن کارپایه به  هر دلیلی ، کاربر میباشد.

کاربر متقاضی :  کاربری است که به منظور یافتن خدمات یا نیروی کار مورد نیاز خود به کارپایه مراجعه میکند و یا در هنگام انتخاب نوع کاربری خود در اپلیکیشن تلفن همراه ، گزینه من یک متقاضی هستم را انتخاب میکند.

کاربر متخصص :  کاربری است که به منظور معرفی خود و تخصص خود به کاربر متقاضی و نیز  کسب درآمد به کارپایه مراجعه میکند و  یا در هنگام انتخاب نوع کاربری خود در اپلیکیشن تلفن همراه گزینه من یک متخصص هستم را انتخاب میکند و یا به هر نحوی اقدام به ثبت اطلاعات و مهارت های  خود در کارپایه می نماید.

 

استفاده از کارپایه

نحوه عملکرد کارپایه : مانند آگهی استخدام بوده و کاربر متخصص ، خود و مهارت و اطلاعات تماس خود راثبت کرده و آگهی میکند . این آگهی به کلیه کاربران متقاضی که در اطراف موقعیت جغرافیایی او هستند نشان داده میشود. حال کاربران متقاضی که جویای چنین شخص یا مهارتی هستند با  تماس با افراد آگهی کننده ی  اطراف خود ،  بنا به صلاحدید خود با یکی از آنها توافق انجام کار مینماید.

 

گزینه من فعال هستم : با فعال کردن این گزینه توسط کاربر متخصص در اپلیکیشن موبایل ، آگهی او فعال میشود بدین معنی که تا زمانی که این گزینه روشن و فعال است ، آگهی او به کاربران متقاضی نزدیکش نشان داده میشود. کاربر متخصص باید هنگامی که آمادگی پذیرش کار جدیدی و یا آمادگی پاسخگویی تماس کاربر متقاضی را ندارد این گزینه را غیر فعال کند.

 

نحوه امتیاز دهی : کاربر متقاضی پس از تماس با کاربر متخصص به او امتیاز میدهد و نظر و دلیل خود را برای امتیاز دهی به آن متخصص ثبت کند.  این امتیاز میتواند از 1 تا 5 ستاره که به نحوه برخورد ، نحوه پاسخگویی،حضور به موقع جهت انجام کار،کیفیت و قیمت کاربر متخصص داده شود و به طور کلی میزان رضایت کاربر متقاضی از کاربر متخصص را عنوان میکند.

این امتیاز دهی در جستجو های بعدی به کاربران متقاضی نشان خواهد داده شد و طبیعتاً در انتخاب آگهی توسط او تاثیر زیادی دارد. بدین معنی که کاربر متقاضی تمایل به انتخاب فردی خواهد داشت که کاربران متقاضی قبلی از او رضایت بیشتری داشته اند.

همچنین کارپایه به منظور افزایش کیفیت خدمات خود و افزایش رضایتمندی کاربران متقاضی ، پس از مدتی کاربران متخصص با امتیاز بالاتر را ، در اولویت نمایش قرار خواهد داد .کارپایه همچنین بنا به نظرات کاربران متقاضی و طبق صلاحدید خود ، میتواند کاربر متخصصی که امتیاز پایینی کسب کرده است را برای مدت محدود و یا نامحدودی از استفاده از کارپایه و خدمات آن منع کرده و یا آگهی او  را حذف کند و کاربر متخصص حق هیچ گونه اعتراض و ادعایی را نخواهد داشت.

 

سیاست های کارپایه

به طور کلی سیاست و هدف کارپایه به شرح زیر میباشد:

 

 افزایش اشتغال برای افراد توانمند و بیکار 

حل مشکل اشتغال برای افرادی که تخصص خاصی ندارند و یا سابقه ی کار ندارند

پر کردن اوقات فراغت افراد شاغل و افزایش سطح درآمد آنها

ایجاد بستری آسان و رایگان برای کارفرمایان  جهت یافتن افراد ارائه دهنده خدمات و استخدام نیروی کار 

کاهش تردد و ترافیک و هزینه های ایاب و ذهاب به منظور ارائه خدمات در سطح کشور

اخذ و ارائه خدمات کاربران به یکدیگر در نهایت صداقت ، انصاف ، اعتماد و اخلاق در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران

 

 

تعهدات کارپایه و کاربران

تعهدات  کاربر: کاربر میپذیرد و متعهد میگردد که کلیه اطلاعاتی که در کارپایه (چه در قسمت جستجو و چه در مراحل ثبت نام )ثبت و وارد میکند ، صحت داشته و متعلق به او میباشد و همچنین در مهارت هایی که در قسمت ثبت نام ثبت کرده ، تخصص و تجربه لازم و کافی را داشته و  نیز  نیت او در استفاده از کارپایه خدمت رسانی و کسب درآمد حلال و  یا جستجو ی نیروی کار  و  یا اخذ خدماتی به منظور رفع نیاز های او مطابق با قوانین کشور  و  کارپایه میباشد.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد  مسئولیت هر گونه سوء نیت ، سوء استفاده ، ادعای خلاف واقع ، خسارت وارده به خود یا سایر کاربران ، عدم صحت اطلاعات ورودی و ثبت شده و ...  تنها و فقط به عهده ی همان  کاربر بوده و هیچ گونه مسئولیتی متوجه کارپایه نخواهد بود.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد در صورت بروز مشکل یا اختلاف بین او و سایر کاربران و یا بین او و کارپایه به هر نحوی ، مسئولیتی متوجه کارپایه نخواهد بود و کاربر حق هیچ  گونه اعتراض ، طرح دعوا ، شکایت و ادعا یی در هیچ سازمان ، نهاد و مرجعی را  نسبت به کارپایه نخواهد داشت.                                                                                  

 پیشنهاد میشود در صورت بروز مشکل بین کاربران ابتدای امر مسئله را بین خود حل و فصل کرده و در صورت حل نشدن مشکل مسئله را از طریق مراجع قضایی کشور پیگیری نمایند. تنها در صورتی که کاربران اختلاف خود را از طریق قسمت پشتیبانی ارسال نمایند ، کار پایه پس از بررسی میتواند بنا به تشخیص  و صلاحدید و توانایی خود دسترسی فرد خاطی را  در  کارپایه محدود یا حذف کند.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد  در تمامی مدت استفاده از کارپایه و خدمات آن و نیز در زمان اخذ یا ارائه ی خدماتی که از این بستر فراهم شده ، از کلیه قوانین کشور و کارپایه پیروی میکند و سیاست های کارپایه را سرلوحه کار خود قرار دهد. در غیر این صورت ملزم به پرداخت غرامت ناشی از هرگونه خسارت وارده به کارپایه و اشخاص ثالث  به هر نحوی خواهد بود.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد  تحت هیچ شرایطی  از وسایل اتوماتیک  مانند روبات، اسپایدر، اسکریپر و ..... جهت  دسترسی به کارپایه استفاده نکند و تنها  در صورت اخذ مجوز صریح و کتبی از کارپایه مجاز به اینکار خواهد بود.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد در وارد کردن اطلاعاتی که در کارپایه وارد میکند نهایت دقت و صحت را به عمل آورد چراکه در صورت وارد کردن اطلاعات اشتباه (چه عامداً و چه ناخواسته) اطلاعات قابل ویرایش نخواهد بود و مسئولیت و عواقب آن به عهده کاربر  وارد کننده ی اطلاعات میباشد  و هزینه ثبت نام عودت نخواهد شد.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد نسبت به دسترسی ها یی که کارپایه به جهت ارائه خدمات و اهداف خود از کاربر اخذ مینماید و همچنین اطلاعاتی از وی که بدین روش جمع آوری خواهد شد  اعتراضی نخواهد داشت. این دسترسی ها شامل دوربین ، گالری ، موقعیت مکانی ، نوتیفیکیشن ، اینترنت میباشد.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد که از ذخیره کلیه اطلاعات وارد شده ، جزئیات دریافتی و نیز دسترسی های اخذ شده از کاربر توسط کارپایه  (به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم) در سرور های کارپایه آگاهی و اطلاع کامل دارد و هیچ گونه ادعا و اعتراضی نسبت به این موارد نخواهد داشت.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد  در هنگام استفاده از کارپایه و نیز ثبت نام به عنوان متخصص و نیروی کار از کلیه قوانین کارپایه و شرایط استفاده از آن مطلع بوده و پس از آن هزینه ثبت نام را پرداخت نماید، بنابراین هیچ گونه ادعایی نسبت به عودت هزینه تحت هر شرایطی را  نخواهد داشت.مبلغ هزینه ثبت نام قابل تغییر خواهد بود و در صفحه آخر ثبت نام متخصص نشان داده میشود.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد  پس از پرداخت هزینه ثبت نام ، در فواصل اعلامی توسط کارپایه نسبت به پرداخت حق عضویت نیز اقدام کند .در غیر اینصورت از استفاده از کارپایه محروم خواهد شد و هزینه های پرداخت شده توسط کاربر تحت هر عنوان  تا به آن تاریخ قابل بازگشت نخواهد بود و کاربر حق هیچ اعتراضی نخواهد داشت.هزینه حق عضویت نیز در آینده به کاربر اعلام خواهد شد.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد  از اطلاعات سایر کاربران به هر شکلی سوء استفاده ننماید و از اطلاعات تماسی آن ها تنها به جهت ارائه موضوع کار و انجام خدمات و موضوعات مرتبط به آن در برنامه استفاده کند.در غیر این صورت مسئولیت ایجاد هرگونه مزاحمت و سوء استفاده تنها و فقط به عهده شخص کاربر خاطی خواهد بود و مسئولیتی متوجه کارپایه نمیباشد.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد کلیه اطلاعات ارسالی توسط کارپایه را چه از طریق پیام کوتاه یا نوتیفیکیشن و چه از طرق دیگر به طور کامل مطالعه و اجرا کند . کارپایه اطلاعات ارسالی را به منزله ی ابلاغیه ی خوانده شده میداند و عواقب عدم توجه کاربر ، به عهده خودش خواهد بود.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد همواره از آخرین نسخه ی کارپایه استفاده کند و در هر زمان بنا به در خواست کارپایه اطلاعات تکمیلی بیشتری از خود به کارپایه ارائه دهد.

کاربر میپذیرد و متعهد میگردد برای استفاده از کلیه خدمات کارپایه میبایست از تلفن همراه هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید یا آی.او.اس سازگار با برنامه استفاده کند و در وبسایت فقط بخشی از خدمات جستجو و ثبت نام افراد صورت میگیرد . 

شرایط قرعه کشی کارپایه

کارپایه به منظور جذب هرچه بیشتر نیروی متخصص اقدام به برگذاری قرعه کشی یک دستگاه آپارتمان در پایان هردوره کرده است. پایان هر دوره پس از ثبت نام 1,000,000 نفر به عنوان متخصص میباشد و قرعه  کشی بین این افراد صورت میگیرد. در صورتی که به هر دلیلی تعداد افراد ثبت نامی به عنوان متخصص به این تعداد نفر نرسد کارپایه هیچ مسئولیتی در قبال برگزاری قرعه کشی و عودت هزینه ی ثبت نامی سایرین تحت هیچ شرایطی نخواهد داشت

 

 محدودیت تعهدات کارپایه :

از آنجایی که کارپایه مانند یه آگهی نامه عمل میکند و  تنها آگهی  افراد جویای کار را در معرض دید کارفرمایان میگذارد و همچنین از کلیه کاربران بابت تعداد و انجام خدماتی که ارائه  و یا دریافت میکنند هیچ مبلغی دریافت نمی کند و نیز صحت اطلاعات ورودی کاربر متخصص را بررسی نمیکند هیچ گونه مسئولیتی درقبال کاربران متخصص و نحوه عملکرد آنها ندارد.

همچنین از آنجایی که کارپایه از صحت درخواست کاربران متقاضی و نیت آنها به طور قطعی اطلاع ندارد هیچ گونه مسئولیتی در قبال کاربران متقاضی و نحوه عملکرد آنها نخواهد داشت.

هرچند که سیاست اصلی کارپایه افزایش اشتغال در سطح کشور میباشد با این حال کارپایه هیچ تضمینی در قبال بکارگیری کاربران متخصص توسط کاربران متقاضی را ندارد. به بیان ساده تر کارپایه تضمین نمیکند که افراد جویای کار با ثبت نام در کارپایه به درآمد و شغل مورد نظر خود برسند و کاربران حق هیچ گونه اعتراضی نسبت به عدم اشتغال و یا ادعایی نسبت عودت هزینه های پرداختی ایشان به کارپایه را نخواهند داشت.

کارپایه هیچ تضمینی در قبال انجام تعهدات کاربران  متخصص ندارد. به بیان ساده تر کارپایه تضمین نمیکند کاربران متقاضی با استفاده از کارپایه نیاز های خود را برطرف سازند و یا نیروی کار خود رابیابند.

کارپایه همواره در برقرای امنیت نرم افزاری و سخت افزاری خود و سرورهایش میکوشد ولی با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی های مخرب در سطح فضای مجازی ، کارپایه نمیتواند هیچ ضمانتی در این موارد به کاربران خود بدهد. بنابراین همواره استفاده از اینترنت و کارپایه را بستری نا امن بدانید.

کارپایه ‏ دسترسی مطمئن و  ایمن و دائمی کاربران به کارپایه و خدماتش را ضمانت نمیکند و  در هر زمان به هر دلیلی ممکن است خدمات کارپایه به مدت محدود یا نامحدودی قطع شود و مسئولیتی نسبت به عودت هزینه های پرداخت شده توسط کاربران به کارپایه را نخواهد داشت . همچنین کارپایه  مسئولیتی بابت استفاده یا سوء استفاده کاربران و همچنین هر گونه خسارت مالی و یا جانی به یکدیگر به هرنحوی (چه مستقیم و چه غیر مستقیم ) را ندارد.

هرچند تلاش شده کلیه ی قسمت های برنامه و وبسایت کارپایه به سادگی و با توضیحات کامل و با فناوری روز طراحی شود ولی کارپایه مسئولیتی در قبال عدم دانش و آگاهی کاربران در نصب برنامه و استفاده از قسمت های مختلف آن  را ندارد. همچنین کارپایه تضمین نمیکند برنامه ها و وبسایت در همه ی نسخه های سیستم عامل های تلفن همراه و کامپیوتر ها و سایر سخت افزار ها اجرا شوند.

اگرچه کارپایه تلاش میکند اپلیکیشن خود را  در همه ی  استورها جهت دانلود در دسترس قراردهد ولی ممکن است بنا به دلایلی دریافت آن به مدت  محدود یا نامحدودی در برخی استور ها مقدور نباشد که از این بابت کارپایه مسئولیتی نخواهد داشت.

در هر زمانی ممکن است قوانین کارپایه  تغییر کند یا اصلاح شود که موارد تغییر یافته و یا اصلاح شده ، مجدداً در همین بخش( بخش قوانین) جایگذاری خواهند شد و کاربر  با استفاده از کارپایه به هر شکلی پیشاپیش این قوانین و قوانین آتی و اصلاحات احتمالی آتی  آن را پذیرفته و با هر بار ورود به کارپایه ملزم به مطالعه و اجرای قوانین میباشد .

در صورتی که هر قسمت از قوانین فوق با قوانین جاری کشور مغایرت داشته باشد آن مورد پس از اطلاع و بررسی کارپایه ، اصلاح خواهد شد ولی سایر قسمت های قوانین به قوت خود باقی خواهند بود و لازم الاجرا میباشند.

هرگونه کپی برداری از نام ، ایده ، علامت و کد های برنانویسی شده و مطالب مندرج  در کارپایه ،  باز نشر اپلیکیشن و وبسایت کارپایه در قالب های جدید ، دسترسی به سرور ها و دیتا بیس کارپایه  و به طور کلی هرگونه استفاده خارج از عرف و مغایر با سیاست های کارپایه به هر نحوی مجاز نخواهد بود و  پیگرد قانونی خواهد داشت.

مسئولیت عدم آگاهی از مفهوم و منظور و اصطلاحات در قوانین فوق به عهده ی کاربر میباشد بنابراین :

کاربر محترم در صورتی که با هر یک از قسمت های  قوانین کارپایه موافق نیستید یا منظور و مفهوم را به درستی متوجه نشدید لطفا از کارپایه استفاده نفرمایید.

 

 

استفاده از خدمات کارپایه به منزله قبول قوانین آن است