آشنایی با شغل حسابداری


 

به راحتی در ایران استخدام شوید . کارپایه شیپور مهارت شما بر بلندای دیوار شهر مینوازد!

حسابداری:

حسابداری یک سیستم میباشد که در آن فرایند جمع آوری، طبقه بندی ، ثبت ،خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارش های مالی  و صورت های حسابداری در اشکال و مدل های منحصر به فرد انجام میشود تا افراد ذی نفع سازمان ها و یا برون سازمانی مثل مدیران سازمانی و یا برون سازمانی مثل بانک ها،مجموعه سازمان مورد نظر ویا مقامات مالیاتی از این اطلاعات استفاده کنند. 

 

 نقش حسابدار:

حسابداران معمولا اطلاعات و گزارش های مالی را تهیه کرده و به مقامات مدیریتی و یا مراجع قانونی ارایه میدهند. نتیجه نهایی کار یک حسابدار تهیه گزارشات ویافته های مالی است که بر تصمیم گیری های مدیران، سرمایه گزاران و.......تاثیر میگذارد.

 

حسابدار در جایگاه رییس حسابداری:

رییس حسابداری مسایل پیچیده تری نسبت به یک حسابدار انجام میدهد و بر کار افراد نظارت دارد و مشکلات احتمالی را رفع می نماید. فردی که به عنوان رییس حسابداری در شرکت فعالیت می کند علاوه بر گزارشات مالی باید یافته های خود را به مدیریت ارایه دهد. در این راستا جلساتی حضوری با مدیران شرکت یا سازمان های مرتبط و یا حسابرسان خارجی یا داخلی داشته و گزارشات مکتوب و مبتنی بر استاندارهای مالی حساب داری را تهیه و ارایه می نماید.

حسابدار در جایگاه مدیر مالی:

یک حسابدار متخصص و یا رییس حسابداری میتواند مدیرمالی یک شرکت شود و برای بودجه شرکت به مدیریت ایده های نوین در راستای سرمایه گزاری بدهد. اگر سازمان/شرکت نیاز به بودجه بیشتر داشت مدیر مالی شرکت بر اساس دانش آکادمیک و تجارب حرفه ای خود میتواتد بهترین ایده را برای تامین بودجه ارایه دهد.

 

حوزه های کاری حسابداران:

در ارتباط  با جایگاه حسابداران سازمان ها و ارگان های مختلف حوزه حسابداری هم در ارتباط با همان سازمان متغیر است و در زمینه و حوزه خاصی فعالیت میکند مانند: حوزه بیمه ،حوزه سلامت و.......   

 

مکان و ساعات کار حسابدار:

اکثر حسابداران در ادارات و شرکت ها استخدام هستند . حسابداران استخدام به کار در ادارات و سازمان ها در اواخر پایان سال مالی و یا زمان ارایه اظهار نامه مالیاتی ساعات کاری آنها افزایش میابد.  

 

وظایف حسابدار:

1-ثبت اسناد که به صورت نرم افزار در اختیار حسابداران است .

2- ثبت اطلاعات کارکنان و محا سبه دستمزد ماهیانه و صدور فیش حقوقی .

3- بررسی و انطباق لیست مالی طبق قوانین و مقررات مالی کشور .

4- محاسبه و پرداخت صحیح و به موقع مالیات ها و تهیه اظهارنامه مالیاتی .

5-کنترل هزینه های شرکت و محاسبه های سود و زیان و ارایه لیست گزارش های دوره ای به مجموعه مدیریت . 

6- سازماندهی گزارشات مالی .

7- ارزیابی و ارایه پیشنهاد های نوین و پویا به مدیریت .

8- ارایه پیشنهاد های کارآمد برای ارتقاء درآمد و کاهش هزینه های شرکت و سود برتر.

 

 این شغل چگونه موجب رضایت شاغل میشود؟

موفقیت: این شغل برای افرادی مناسب است که به نتیجه کار می اندیشند زیرا از قوی ترین توانایی های خود بهترین استفاده را میکنند تا به حس موفقیت و نتیجه دلخواه دست پیدا کنند .

استقلال : کسانی که به اسقلال کاری اهمیت خاصی میدهند این کار مناسب با شخصیت آنهاست زیرا که فرد حسابدار به تنهایی کار میکند و تصمیم میگیرد و خود این عمل باعث ایجاد مسولییت و خلاقیت فرد میشود .

 حمایت: کسانی که این شغل را انتخاب میکنند حمایت مدیریت برایشان بسیار ارزشمند و حایز اهمیت میباشد. نیاز های مشابه شامل سیاست های سازمان ، سرپرستی بر اساس ارتباطات انسانی و سرپرستی فنی  میباشد.

استخدام حسابدار: 

به دنبال چه کاری هستید؟ آیا میخواهید در رشته ی تحصیلی که خوانده اید و مهارت دارید شغل دلخواهتان را بیابید و مرتبط با رشته تحصیلی که دارید استخدام شوید؟ شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه شغل دلخواهتان را به سرعت بیابید؟ با ما همراه باشید تا جواب سوال خود را بیابید. 

 

با نصب اپلیکیشن کارپایه شغل دلخواه خود را پیدا کنید:

بانصب اپلیکیشن کارپایه karpaye که یک اپلیکیشن فوق العاده کاربردی در زمینه استخدام ، کاریابی ، و اشتغال است را به شما مخاطبان محترم و گرامی ارایه دهیم . کارپایه یک سامانه جامع و کامل است که با بیش از 5000 هزار تنوع شغلی دنیای جدیدی را برای استخدام انواع مشاغل به ارمغان آورده است. شما کاربران گرامی با نصب اپلیکیشن کارپایه karpaye میتوانید در کمتر از چند روز به شغل ایده آل خود برسید.

 

مزیت های کارپایه:

یکی از مزیت هایی که اپلیکیشن کارپایه نسبت به اپلیکیشن های دیگر دارد اینست که زمان و ساعت کار کردنتان دست خودتان است! شما میتوانید هر زمان که آماده به کار بودید گزینه من فعال هستم را لمس کنید تا متقاضیان بتوانند رزومه کاری و مسافت شما را بینند و با شما تماس بگیرند. 

 

کارپایه بدون واسطه و بدون درصد در سرار ایران قابل استفاده است.

 

                                                                     آدرس وب سایت:   www.karpaye.cam